Adres URL: http://www.publikuj.org/1414

Konsumowanie zdrowej żywnościID artykułu: 1414 / 516
URL: http://www.publikuj.org/1414

Zdecydowanie, z punktu widzenia zdrowotnego, niewłaściwy sposób jedzenia, czyli zła dieta stanowi nieodzownie jedną z głównych przyczyn ujawniania się chorób cywilizacyjnych. Jak należałoby jadać, aby chronić się właśnie przed nimi?.

Zdecydowanie, z punktu widzenia zdrowotnego, niewłaściwy sposób jedzenia, czyli zła dieta stanowi nieodzownie jedną z głównych przyczyn ujawniania się chorób cywilizacyjnych. Jak należałoby jadać, aby chronić się właśnie przed nimi?
- Jadać dużo więcej żywności bogatej w błonnik. W szczególności takiej, jak: całe,niełuskane ziarna zbóż, przeróżne nasiona, jarzyny i owoce. To zdecydowanie niezbędny składnik diety. Błonnik, czyli celuloza "wymiata" z jelit szkodliwe, kancerogenne produkty, przyczynia się do bezproblemowego przesuwania się składników pokarmowych przez jelita, co staje się powodem, że zmniejsza się okres kontaktu złych produktów rozkładu ze ściankami jelit. O tym musi pamiętać każdy, kto chce stosować zdrowe odżywianie i dopasowane diety. To powoduje istotne zagrożenia zdrowotne.
- Trzeba maksymalizować spożywanie żywności z istotną zawartością witamin, a przede wszystkim witaminy C, E, A oraz z grupy B. To jest też zdrowa żywność i dieta jej wymaga. Zdrowe odżywianie wymaga brania tego pod uwagę na te składniki.
- Zdrowe odżywianie to konsumowanie także takich warzyw jak: marchewka, pomidory, szpinak, jarmuż, sałata, natka pietruszki, szczypior, koperek, czyli jarzyny pomarańczowo-żółte i (ciemno)zielone. Dodatkowo, zawierają dużo witaminy A: tran, wątroby ryb, oraz inne ich podroby. I to także może być zdrowa żywność.
- Należy jeść większe ilości określanej jako żywność ekologiczna i zdrowa żywność, czyli nie zawierającej konserwantów, koloryzatorów i wytwarzanych organicznymi sposobami.
- Koniecznie staraj się dostarczać organizmowi produktów zawierających dużo witaminy C. Tego wymaga zdrowy styl życia. Bogate w tę witaminę są jarzyny głównie cytrusy, zielona papryka, owoce róży.
- Zdrowe odżywianie to nade wszytko zdrowa żywność. Należy jadać dużo warzyw, potrzebuje tego każda dieta. Zdrowa żywność to także: kalafior, brukselka, włoska kapusta, czy tzw. "modra" - w formie surówek i sałatek.
- Nie unikajtłuszczy! One są konieczne dla organizmu. Szkodliwe tłuszcze to przede wszystkim te z supermarketu - oleje roślinne i szkodliwe tłuszcze dodawane do miksów masłowych i używane w wytwarzaniu margaryny i masła roślinnego. Zdrowy styl życia to nie z tymi produktami. Dieta bogata w w.w składniki sprzyjają bowiem tworzeniu się m.in. miażdżycy, raka piersi, jelita grubego i prostaty. Szczególnie należy unikać smażenia i pieczenia w olejach ze sklepu. Odpowiednia dieta to wszak podstawa zdrowia. Warto o tym pamiętać.


Aktywacja: 24/08/09 13:27, odsłony: 1070