Adres URL: http://www.publikuj.org/19074

BERGSON radzi, jaką kurtkę wybrać na narty

BERGSON radzi, jaką kurtkę wybrać na nartyID artykułu: 19074 / 868
URL: http://www.publikuj.org/19074

Sezon narciarski za pasem. Z tego powodu warto już teraz zastanowić się, jaka kurtka zapewni nam największy komfort podczas zimowego szaleństwa. BERGSON podsuwa kilka niezbędnych rad.

Tworzymy odzież narciarską od wielu lat i znamy się na tym co robimy - mówi Grzegorz Tryba, prezes marki BERGSON, który doskonale wie, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kurtki narciarskiej.

Po pierwsze: materiał

Materiał, z jakiego została wykonana kurtka, powinien nie przepuszczać wiatru i wody, a przy tym cechować się wysoką oddychalnością. - Z myślą o miłośnikach białego szaleństwa stworzyliśmy model HORTEN. To najbardziej zaawansowana kurtka ski w naszej kolekcji. Została wykonana z nowoczesnego materiału SUPRA-TEX extreme, przeznaczonego dla osób, które nie uznają kompromisu w jakości i trwałości odzieży - tłumaczy Grzegorz Tryba.

Po drugie: kieszenie i kaptur

Kurtka HORTEN posiada po dwie kieszenie zewnętrzne i piersiowe. Dodatkowo została wyposażona w kolejną na rękawie. Dzięki temu nie będzie problemu ze schowaniem telefonu komórkowego, odtwarzacza mp3, karnetu narciarskiego czy ski pass'a.
Kaptur powinien być na tyle duży, by spokojnie móc pod niego założyć czapkę. Pomoże w tym regulacja jego głębokości. - Podczas mierzenia wybranej kurtki, sprawdźmy, czy kaptur przekręca się, kiedy obracamy głową - proponuje Grzegorz Tryba. Model HORTEN został wyposażony w kaptur chowany w stójce z możliwością odpięcia.

Po trzecie: dodatkowa ochrona

Przy wyborze najbardziej odpowiedniej kurtki nie możemy zapomnieć o kilku innych kwestiach. Należą do nich: krój, ściągacze, rękawy oraz dodatkowe wzmocnienia. - Ważne jest, aby pod kurtkę spokojnie móc ubrać gruby sweter lub polar, dlatego nie powinna ona być zbytnio dopasowana do ciała - radzi Grzegorz Tryba. Ochronę przed śniegiem zapewnią: wypinany pas przeciwśnieżny, wodoodporne zamki i zintegrowane ochraniacze dłoni.

Po czwarte: aktywność fizyczna

Po wybraniu i zakupie swojej wymarzonej kurtki wypadałoby się wybrać na siłownię. Aby wypoczynek na nartach nie zmienił się w męczarnię, warto przed wyjazdem zadbać o swoją kondycję fizyczną. Jeśli fitness to za dużo - spróbujmy zamiast jechać windą - pójść schodami. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami nart czy snowboardu - odrobina ruchu na pewno nie zaszkodzi. Wręcz przeciwnie!

redakcja@fabrykaidei.pl

Aktywacja: 18/11/11 12:46, odsłony: 1687