Adres URL: http://www.publikuj.org/254

Higiena naszych komputerówID artykułu: 254 / 73
URL: http://www.publikuj.org/254

Technologia stale zmierza do tego, by swoje zadania realizować coraz bardziej efektywnie. Niemal codziennie powstają innowacyjne rozwiązania, dzięki którym sprawniejsza jest praca komputera i monitora, a jakość wydruków jest coraz lepsza.

 Komputer stacjonarny wydaje się odporniejszy na różne uszkodzenia niż laptop. Gdy korzystamy z komputera stacjonarnego, przewrócony na klawiaturę kubek z kawą wyrządzi prawdopodobnie duże spustoszenie wśród klawiszy, ale sam komputer pozostanie nietknięty. W efekcie wymiana klawiatury będzie kosztować niewiele. Jednak, kiedy taka sytuacja przytrafiłaby się z komputerem przenośnym – mogłoby się to skończyć dużo gorzej. W produkcji notebooków zaszło wiele udoskonalających zmian. Urządzenia te są coraz mniejsze, lżejsze, a jednocześnie - wciąż spadają ich ceny. I dlatego też stały się niezwykle popularne. Nie można zapomnieć, że laptop to sprzęt elektroniczny, o który należy dbać, gdyż często narażony jest na zakurzenie, zalanie kawą, odciski palców na monitorze, okruszki z ciastek i inne zagrożenia. Na rynku pojawił się szereg produktów, które pozwalają odpowiednio dbać o nasz sprzęt. Jeden z liderów w tej dziedzinie – firma Vako, zaproponowała bogatą ofertę akcesoriów czyszczących do laptopów. Pozwalają one profesjonalnie wyczyścić każdą część naszego komputera.
Kurz z trudno dostępnych miejsc klawiatury usuniemy sprężonym gazem CK-614. Również odkurzacz na USB, który posiada gumowe ssawki i szczotki do klawiatury pozwala pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Uniwersalny, multimedialny zestaw CK- 521 Vakoss pomoże nam wyczyścić głowicę, czy laser. Tłuste plamy, a także zbierający się kurz na ekranie usuniemy zestawem do czyszczenia ekranu LCD CK- 5410 Vakoss.Często zapominaną obudowę komputera stacjonarnego czy notebooka wyczyścimy za pomocą wilgotnych chusteczek CK-635.
Rynek komputerowy ciągle zasypuje klientów nowościami. Stać nas na lepszą i droższą elektronikę. Notebooki towarzyszą nam praktycznie wszędzie, w pracy, na konferencjach, w podróży, w domu. Korzystamy z nich bardzo często i dużo od nich wymagamy. Inwestując w sprzęt komputerowy chcemy, by posłużył nam długo i nie zaskoczył nieprzewidzianą awarią. Zarówno obudowa, jak i elektronika naszego komputera wymaga konserwacji. Środki czyszczące pozwalają zadbać o komputer, by służył nam długo i bezawaryjnie. Zadowolenie ze sprzętu elektronicznego będzie trwalsze, jeśli nie zapomnimy o utrzymaniu go w czystości, dlatego też warto zaopatrzyć się w akcesoria temu służące.

Wellington PR

ul. Towarowa 45/17; 61-896 Poznań
tel./fax (061) 853 62 80 www.wellington.pl


Aktywacja: 07/08/08 11:40, odsłony: 823