Adres URL: http://www.publikuj.org/26680

Kino na wieczór - The AvengersID artykułu: 26680 / 5804
URL: http://www.publikuj.org/26680

Jeśli zamierzamy spędzić wieczór w domu - sami, z rodziną lub przyjaciółmi, dobrym wyborem jest ciekawy film, który nie pozwoli się nudzić. Wybór filmu zależy oczywiście od upodobań, ale oglądanie horrorów przed snem nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej wybrać coś, co pozwoli się odprężyć i wprowadzi nas w przyjemny nastrój, ale nie będzie przy tym nudne.

7 września na DVD i Blue-Ray pojawił się film z gatunku akcja i sci-fi: The Avengers, opowiadający o grupie superbohaterów, którzy działają w przypadkach, kiedy zwykli ludzie nie mogą już ochronić swojej planety. Film jest odpowiedni dla starszych i młodszych widzów, dla tych, którzy Kapitana Amerykę kojarzą tylko z komiksów Marvela lub dla tych, którzy nie znają go wcale.

Film jest nieformalną kontynuacją przygód każdego bohatera z osobna, dlatego dobrze by było obejrzeć najpierw filmowe adaptacje komiksów o Hulku czy Iron Manie co pozwoli nam lepiej zrozumieć bohaterów i fabułę oraz uczyni oglądanie jeszcze ciekawszym.

Trochę o fabule: The Avengers to grupa superbohaterów powołana przez agencję czuwającą nad bezpieczeństwem świata, kiedy okazuje się, że nawet najlepiej wyszkoleni komandosi nie są w stanie ochronić ludzi przez nowym zagrożeniem, którym jest Loki, syn Odyna, nordyckiego boga, który przy pomocy stworów z innej planety próbuje zemścić się na Ziemii.

Do drużyny Avengers trafia więc zbieranina osób o niezwykłych zdolnościach i śmietanka superbohaterów Marvela: Kapitan Ameryka (Chris Evans), Iron Man/Tony Stark (genialny Robert Downey Jr), Hulk (Mark Ruffalo) oraz Natasha Romanoff/Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) oraz Thor brat Lokiego, chcący go powstrzymać. Tylko oni mogą zmierzyć się z potęgą Lokiego.

Bohaterowie, którzy na początku może nie są przekonani do wspólnej współpracy, dzielnie stają w obronie Ziemi, co może nie jest oryginalnym, ale sprawdzonym milion razy pomysłem i pewnym sukcesem. Film zarobił w sumie ponad 207 milionów dolarów!

Ale dlaczego warto obejrzeć właśnie ten film? Każdy z bohaterów ma w sobie coś interesującego: wyluzowany i dowcipny Iron Man/Tony Stark jest jedną z najlepszych rzeczy w tym filmie. Poza tym ludzie lubią superbohaterów pozwala im to wierzyć, że świat nie jest taki szary. Wielu ludzi chciałoby mieć nadludzką siłę czy móc latać jest to uosobienie naszych pragnień. Poza tym w filmie jest mnóstwo akcji, humoru, dobre efekty specjalne. Rozrywka w sam raz dla ceniących sobie wygodne domowe pielesze, ale nie tylko. Jest wszystko, czego potrzeba, by spędzić przyjemny wieczór w towarzystwie ludzi lub tylko miski popcornu. Gorąco polecam!

-
Monika Płóciennik
omuzycesubiektywnie.blogspot.com


Aktywacja: 11/11/12 17:17, edycja: 11/11/12 17:18, odsłony: 1036