Adres URL: http://www.publikuj.org/35068

Huawei nagrodzony Złotą Anteną za wkład w rozwój technologiiID artykułu: 35068 / 741
URL: http://www.publikuj.org/35068

Huawei, globalny dostawca rozwiązań teleinformatycznych, został wyróżniony Złotą Anteną Świata Telekomunikacji za Centrum Sieci CN i IMS na Podkarpaciu. Nagroda to dowód uznania dla Huawei za wkład w rozwój regionu w kierunku technologii IMS VoIP. Dzięki projektowi 97procent mieszkańców województwa ma dostęp do najnowszych technologii telekomunikacyjnych.

Firma Huawei otrzymała Złotą Antenę w kategorii Dostawca rozwiązań dla sektora telekomunikacyjnego Roku 2013" za stworzone od podstaw Centrum Sieci CN i IMS na Podkarpaciu. Centrum zostało zbudowane w ramach projektu HSPA, milowy krok w kierunku technologii LTE" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej
i realizowanego przez Aero2. Dzięki współpracy, ponad 97% mieszkańców województwa podkarpackiego może od początku 2014 roku korzystać z usług komercyjnych wprowadzonych przez Aero2 - SpeedNet i AeroPocket.- Cieszymy się, że nasz wkład w rozwój technologii telekomunikacyjnych w Polsce został doceniony. Dziękujemy firmie Aero2 za możliwość współpracy przy projektach, które budują społeczeństwo informacyjne. Dzięki takim inicjatywom Polacy będą mogli korzystać z e-medycyny czy e-administracji bez względu na to w jakiej części regionu czy kraju znajdują się - powiedział Owen Ou, dyrektor generalny Huawei Polska.

Nagroda została wręczona podczas XVI Wielkiej Gali Złotych Anten, w ramach XIV Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów. Podczas Sympozjum odbywającego się w dniach 19-20 marca 2014 w Hotelu Westin w Warszawie, Krzysztof Sągolewski, Solution Director w Huawei Polska był jednym z uczestników dyskusji Jazda na gapę czyli łańcuch wartości w Internecie."

Sympozjum Świata Telekomunikacji i Mediów to jedna z największych tego typu konferencji dedykowana sektorowi telekomunikacji i mediów w Polsce. Corocznie impreza gromadzi osoby, mające znaczący wpływ na rozwój sektora telekomunikacji i mediów: prezesów wiodących firm działających na rynku, reprezentantów instytucji, urzędów i izb związanych z sektorem.


Aktywacja: 25/03/14 11:24, odsłony: 913