Adres URL: http://www.publikuj.org/42667

Wielkie święto kina indyjskiego - Indian Film Festival

Wielkie święto kina indyjskiego - Indian Film FestivalID artykułu: 42667 / 8990
URL: http://www.publikuj.org/42667

Poznaj różnorodne oblicza kina indyjskiego od klasyki Bollywood po nowoczesne, awangardowe filmy. We wrześniu i październiku Bolywood Europa Limited - zaprasza na wielkie święto indyjskiego kina -  Indian Film Festival.

Indian Film Festival rozpocznie się 15 września br. i przez kilka kolejnych tygodni będzie odbywał się w największych miastach w Polsce. Pokazy filmowe zaplanowane zostały m.in. w Warszawie (Kino Luna), Trójmieście, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Bielsku, Gorzowie, Rzeszowie oraz Łodzi. Ideą przewodnią festiwalu jest pokazanie polskiej publiczności, jak bardzo bogate i różnorodne jest kino z tej części świata. Filmy wybrane na pokazy to zarówno przykłady  nowoczesnego nurtu - New Age Bollywood, jak również obrazy mainstraemowe oraz komercyjne. Większość z tych filmów jak dotąd nie była oficjalnie pokazywana w Polsce. Widzowie mogli oglądać je (nie zawsze legalnie) w sieci.

W ramach festiwalu Indian Film Festival pokazanych zostanie 5 indyjskich produkcji. Będą to: niebanalna opowieść o pięknej kobiecie i jej kłopotach w USA - English Vinglish, komedia romantyczna Love Aaj Kal z gwiazdą Deepiką Padukone (znaną m.in. z pokazywanego w tym roku w Polsce obrazu pt. Piku), komedia Żyje się tylko raz (oryg. Zindagi Na Milegi Dobara),   obyczajowy film Rockstar (zdobywca 20 międzynarodowych nagród filmowych) o chłopaku, którego marzeniem jest zostać gwiazdą taką, jak Jim Morrison z The Doors, oraz typowo bollywoodzki obraz Om Shanti Om z jedną z największych gwiazd kina Shahrukhem Khanem oraz Deepiką Padukone.

Festiwalowi towarzyszyć będą różne atrakcje pokazy tańców indyjskich, mehendi czyli zdobienie dłoni henną, degustacje tradycyjnych potraw,   promocje najnowszych filmów na DVD.

Więcej informacji o festiwalu na facebook.com/bollwoodpoland oraz na twitter.com/BollywoodPolska.


Aktywacja: 10/09/15 17:24, odsłony: 810