Adres URL: http://www.publikuj.org/51021

5 mitów o pieniądzach niezbędnik dla nowożeńców Poznań

5 mitów o pieniądzach niezbędnik dla nowożeńcówID artykułu: 51021 / 10392
URL: http://www.publikuj.org/51021
Lokalizacja: wielkopolskie, Poznań

Nieważne, czy przeczytałeś o nich w Internecie, czy usłyszałeś od znajomych. Mity dotyczące pieniędzy i nowożeńców są dość powszechne, a osobom przesądnym mogą napsuć nieco krwi. Czas najwyższy rozprawić się z niektórymi z nich, by przestały zaprzątać głowę Tobie i Twojej drugiej połówce. Nawet jeśli nie jesteś przesądny, przeczytaj nasz artykuł, który sporo powie Ci o pieniądzach w związku z pozoru rzeczy błahej, a jednak kiedy przyjdzie do płacenia wspólnych rachunków z resztą sam/a zobacz.

Mit numer jeden

Mówienie o pieniądzach zabija romantyzm w związku.

Jeśli rozmowa o pieniądzach nie wpływa na wasz nastrój, prawdopodobnie rozmowa toczy się w doborowym towarzystwie. Powszechnie uważa się, co wpajane jest już od najmłodszych lat, że w towarzystwie nie powinno się poruszać kwestii pieniędzy i zarobków. Dyskusje na te tematy w sytuacjach towarzyskich są niemile widziane, co przenosi się także na relacje w związkach. Jednak co w sytuacji, gdy sprawa pieniędzy dotyczy obu partnerów? Naszym zdaniem tego rodzaju kwestia powinna być otwarta i jasno dyskutowana, bowiem rozmowa o pieniądzach może zwiększyć intymność pomiędzy dwojgiem ludzi. I jest całkowicie naturalną rzeczą. Bo przecież rozmowy o pieniądzach nie dotyczą wyłącznie zarobków, ale codziennych spraw, takich jak kupno domu, przejście na emeryturę, kupno prezentu dla znajomych, dzieci, itp.

Mit numer dwa

Obciążenia podatkowe znacznie zwiększą się po ślubie.

W raz z nadchodzeniem okresu składania deklaracji podatkowej wielu nowożeńców martwi się, iż ich obciążenia podatkowe wzrosną. Tymczasem okazuje się, iż małżeństwo w wielu przypadkach przynosi wiele ulg dla podatnika, nie zaś odwrotny efekt wzrost wydatków. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że nawet w związku małżeńskim w najgorszym wypadku możecie nadal rozliczać się oddzielnie a zatem będziecie robić to na dotychczasowych zasadach, co nie spowoduje żadnych zmian. W przypadku, gdy rozliczacie się wspólnie, możecie skorzystać z różnych zwolnień podatkowych (o ile wam się należą), a to z kolei może doprowadzić do tego, iż wasze obciążenia podatkowe wręcz zmaleją. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji finansowej pary.

Mit numer 3

Nie potrzebujesz funduszu emerytalnego, jeśli Twój współmałżonek już taki posiada.

Choć z pewnością żadne z was nie wybiera się na tamten świat, warto zawczasu pomyśleć o zabezpieczeniu na przyszłość. Nawet jeśli przeżyjesz swojego małżonka, który posiadał fundusz emerytalny, zgromadzone na nim pieniądze mogą nie być wystarczające. Dlatego najlepszym sposobem na zabezpieczenie się, zwłaszcza w przypadku kobiet jest założenie zawczasu konta emerytalnego. Zainwestuj pieniądze, które masz w swoje konto emerytalne, tak szybko jak tylko jest to możliwe.

Mit numer 4

Twoje punkty kredytowe podwajają się po zawarciu małżeństwa.

Małżeństwo to wspólnota, ale Twoja ocena kredytowa nie wzrasta po powiedzeniu sakramentalnego tak. Nawet jeśli połączycie swoje konta bankowe, Twoja ocena nie ulegnie zmiany, jeśli Wasze zarobki pozostają na tym samym poziomie. Bank przyznając kredyt oceniał będzie wspólną zdolność kredytową, dlatego zdolność kredytowa współmałżonka ma istotne znaczenie. Przedyskutujcie swoje kredyty, a także wspólne przedsięwzięcia, podejmując odpowiednie kroki, co pomoże naprawić różnorodne błędy, które być może popełniliście w przeszłości.

Mit numer 5

Małżeństwo powinno mieć wspólne konto bankowe.

Nie ma niczego złego w łączeniu kont bankowych. Ale system ten nie musi się sprawdzić w przypadku każdej pary małżeńskiej. Wiele par często przyznaje, że posiadanie dwóch oddzielnych kont bankowych jest przydatne, zwłaszcza jeśli chodzi o codzienne, drobne wydatki. Nie zawsze jednak mamy do czynienia z małymi wydatkami. W takim przypadku, gdy w grę wchodzą poważne zakupy, para taka musi przedyskutować je, ustalając z góry zasady wydatkowania. Jeśli zachowacie osobne konta, wydatki dokonywane przez małżonków nie powinny być zaskoczeniem dla partnera. Najważniejsza bowiem w tym przypadku jest przejrzystość.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem ślubnym wesele-slub.com


Aktywacja: 27/06/17 15:43, edycja: 27/06/17 15:45, odsłony: 599