Adres URL: http://www.publikuj.org/51618

Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na bieg Racibórz

Basia i Sabina, bliźniaczki z Raciborza zapraszają na biegID artykułu: 51618 / 25
URL: http://www.publikuj.org/51618
Lokalizacja: śląskie, Racibórz

Zaliczyły już 20 startów na zawodach biegowych w kraju. Teraz trenują przed zbliżającym się III RAFAKO Półmaraton Racibórz. Za sobą mają ponad 311 km i nie zwalniają tempa, choć podkreślają, że start w zawodach, to przede wszystkim dobra zabawa i doskonała motywacja do regularnego treningu. Bliźniaczki Basia i Sabina z Raciborza gorąco zachęcają do udziału w półmaratonie wszystkich, którzy jeszcze nie dopisali się do listy startowej, a ta zamyka się już niedługo.

Biegają od 5 lat. Początkowo były to treningi wieczorami, kilka razy w tygodniu, na krótkich dystansach. - Od dziecka lubiłyśmy aktywny wypoczynek. Jeździmy na rowerach, chodzimy po górach, dużo spacerujemy. To jednak wciąż było mało. Chciałyśmy jeszcze lepiej zadbać o kondycję i wyrzeźbić sylwetkę. Postawiłyśmy na biegi, bo to najprostsza forma rekreacji mówi Barbara Piontek z Raciborza.

Apetyt rósł w miarę jedzenia. Dziewczyny swoje hobby zaczęły traktować całkiem poważnie. Kupiły profesjonalne buty do biegania, koszulki techniczne i zaliczały coraz dłuższe dystanse. - Wciąż jednak biegałyśmy późnym popołudniem, a często nawet po zmroku, ponieważ ludzie z naszej dzielnicy, nie do końca rozumieli naszą sportową pasję przyznaje Sabina Piontek.

Po trudnych początkach nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Rówieśniczki bliźniaczek postanowiły przyłączyć się do treningu. Początkowo nieśmiało, aż w końcu dziewczyny zawiązały team Miedonia Fit. Pod takim szyldem zdecydowały się wystartować w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. - Celowo wybrałyśmy bieg nocny, bo do takich byłyśmy przygotowane mówi z uśmiechem Sabina. Wszystkim startującym z Miedonia Fit udało się szczęśliwie zaliczyć pierwszy ponad 21 km wyścig. Następne były zawody w rodzinnym mieście. Najważniejsze z nich to półmaraton. - W raciborskim półmaratonie bierzemy udział od pierwszej edycji. Dla nas jest wyjątkowy. Raz, że kibicują nam nasi bliscy, znajomi, sąsiedzi, a dwa, to naprawdę super impreza, doskonałe zorganizowana i ze wspaniałą atmosferą podkreślają bliźniaczki.

Dziewczyny miały ochotę na więcej, więc postanowiły przygotować się do maratonu. Łatwo nie było, ale w maju wzięły udział w Maratonie Opolskim. - Siły trzeba było rozłożyć zupełnie inaczej, niż na połówkach. Ale udało się, kolejny nasz biegowy cel osiągnięty mówi z dumą Basia.

Siostrzana więź dodaje im powera i motywacji, którą chętnie przekazują wszystkim, którzy chcą tak jak one rozpocząć przygodę z biegami. - Nie zwlekajcie, zapiszcie się już dziś na III RAFAKO Półmaraton Racibórz, dobra zabawa, emocje i wspaniała atmosfera gwarantowane! - zachęcają biegaczki z Miedonia Fit. Zapisy prowadzone są pod adresem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.p hp?zawody=2891.

Autor: Justyna Korzeniak, Adventure MediaZdjęcia: Archiwum B. i S. Piontek***III RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2017 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097, 5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz, będący jedną z propozycji świętowania obchodów 800-lecia nadania praw miejskich Raciborzowi.Szczegóły dotyczące III RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4-BIEGI-Racibórz-377826059090363/.

***KONTAKT:

Justyna Korzeniak

justyna.korzeniak@adventure.media.pl
tel: 530 534 539 

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations

www.adventure.media.pl

tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70


Aktywacja: 21/08/17 12:46, odsłony: 367