Adres URL: http://www.publikuj.org/56100

Golcowie zagrają na rzecz Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego

Golcowie zagrają na rzecz Podlaskiego Hospicjum DziecięcegoID artykułu: 56100 / 10625
URL: http://www.publikuj.org/56100

Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Golec uOrkiestra zabrzmią już w styczniu w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz podopiecznych niedawno powstałego Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego.Golec uOrkiestra jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie - beskidzcy górale XXI wieku", jak pisał o nich Janusz Stokłosa - jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.

Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną Golec uOrkiestra 1" (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock'n'rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki takie jak; Lornetka", UFO" czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live". Do dziś rozgrzewają rzesze fanów na każdym z koncertów.

W 2000 roku zespół potwierdził swój sukces kolejną, jeszcze bardziej przebojową płytą, noszącą tytuł Golec uOrkiestra 2". Osiągnęła ona status poczwórnej platyny, a jej sztandarowe Ściernisko" przez wielu okrzyknięte zostało hymnem pokolenia nowej, odradzającej się po 1989 roku Polski. Inne przeboje to Pędzące konie", Kto się ceni".

Podczas styczniowego koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej co prawda nie usłyszymy najpopularniejszych hitów braci Golców, jednak mimo wszystko zapowiada się on wyjątkowo. Polskie kolędy i pastorałki w wykonaniu umuzykalnionych górali podtrzymają w naszych sercach klimat i magię świąt Bożego Narodzenia. Usłyszymy między innymi takie utwory jak: Pójdźmy wszyscy do stajenki", Mizerna cicha", O gwiazdo betlejemska", Dzisiaj w Betlejem", Cicha noc" i wiele innych, które będzie można zaśpiewać wspólnie z zespołem. Nie zabranie też kolęd typowo góralskich takich jak: Gore gwiazda", Oj maluśki".

Dochód z dobroczynnego koncertu wesprze działalność Stowarzyszenia Obok Nas", które prowadzi Podlaskie Hospicjum Dziecięce.

- Naszym głównym celem jest wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i ich najbliższych w domowym hospicjum. Chcemy dać im możliwość chorowania i odchodzenia w miejscu najbardziej przyjaznym, jakim jest rodzinny dom wypełniony bezgraniczną miłością rodziców. Z wieloletniego doświadczenia wiem, że gdy w rodzinie pojawia się chore dziecko wszystko wywraca się do góry nogami, pojawia się bezradność i dlatego takie miejsca jak domowe hospicjum są w takich sytuacjach niezastąpione - mówi Arnold Sobolewski ze Stowarzyszenia Obok nas". - Zapraszam wszystkich na niesamowity koncert popularnych, polskich górali, bo między innymi w ten sposób można wesprzeć nasze stowarzyszenie i naszych dzielnych podopiecznych.

Warto podkreślić, że oprócz umierających dzieci, stowarzyszenie Obok Nas" otacza opieką seniorów i małych pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej oraz Kliniki Onkologii i Hematologii. Stowarzyszenie Obok nas" opiekuje się także rodzinami, które spodziewają się nieuleczalnie chorego dziecka w ramach opieki perinatalnej.

Bracia Golcowie przy ulicy Odeskiej w Białymstoku wystąpią 8 stycznia. Ten niecodzienny koncert rozpocznie się o godzinie 19.00. Bilety w cenie od 90 do 140 złotych można kupić w kasie Opery, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę w godzinach 11:30-19:00. Bilety dostępne są również na stronie internetowej bilety24.pl.


Aktywacja: 21/11/18 16:05, odsłony: 219