Adres URL: http://www.publikuj.org/58615

Eko malowanie czyli Warsztaty małego i dużego EKO artysty

Eko malowanie czyli Warsztaty małego i dużego EKO artystyID artykułu: 58615 / 7512
URL: http://www.publikuj.org/58615

W miniony weekend Galerię Raj w Dębicy odwiedziły tłumy małych i większych EKO artystów. A wszystko za sprawą kolejnej edycji warsztatów Tikkurila, które firma organizuje już od 6 lat.

Warsztaty Tikkurila to cykliczny projekt, którego zadaniem jest zachęcanie całych rodzin dzieci, rodziców i dziadków - do kreatywnej pracy poprzez zabawę i pokazanie, że wspólne majsterkowanie, projektowanie, malowanie itp. mogą być doskonałym sposobem na aktywne rodzinne spędzanie czasu. W ramach dotychczasowych edycji uczestnicy m.in. budowali karmniki dla ptaków, skręcali drewniane skrzyneczki na biżuterię lub inne skarby, projektowali koszulki, przygotowywali własne puzzle, ramki na zdjęcia, dekoracje świąteczne czy hasła motywacyjne na ścianę.

Podczas minionej edycji, która odbyła się pod nazwą Warsztaty małego i dużego EKO artysty, Tikkurila zaprosiła dzieci i dorosłych do wspólnego przygotowywania eko toreb wielokrotnego użytku. Uczestnicy warsztatów własnoręcznie projektowali i malowali bawełniane siatki i plecaki w różnych rozmiarach i fasonach, by zastąpić nimi używane na co dzień torby foliowe.

"Dzisiejsze warsztaty łączą w sobie dwa najważniejsze dla nas obszary, pierwszy to design, projektowanie, malowanie, czyli to, co bezpośrednio wynika z profilu działalności Tikkurila, drugi to kwestie eko i naszej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Zrównoważony rozwój jest wpisany w strategię Tikkurila i jest uwzględniany w każdym obszarze funkcjonowania firmy. Jeżeli poprzez inne dodatkowe działania możemy dołożyć swoją cegiełkę do budowania świadomości i odpowiedzialności ekologicznej, to chcemy to robić. I te warsztaty dają ku temu doskonałą okazją" - mówi Magdalena Olszewska, Corporate Communications and PR Manager, Tikkurila Polska SA.

"Torby wielokrotnego użytku są przyjazne dla środowiska, mają uniwersalne zastosowanie taką torbę możemy wziąć na spacer, do sklepu, do szkoły czy na trening, są łatwe do utrzymania w czystości - możemy je wyprać, odświeżyć, mogą też być fajnym oryginalnym dodatkiem do stylizacji, o niepowtarzalnym designie, który pozwoli nam się wyróżnić i podkreślić indywidualność, zwłaszcza w przypadku takiej torby pomalowanej własnoręcznie" - dodaje Magdalena Olszewska.

***

Tikkurila Polska S.A. jest czołowym producentem farb i lakierów w Polsce w segmencie premium oraz ekonomicznym, znanym z marek Tikkurila, Beckers, Jedynka i Polifarb Dębica. Firma jest częścią koncernu farbiarskiego Tikkurila Oyj, który od blisko 160 lat oferuje klientom indywidualnym i odbiorcom profesjonalnym rozwiązania w zakresie dekoracji i ochrony powierzchni, trwałe, proste w stosowaniu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Firma była wielokrotnie nagradzana za jakość oferowanych produktów oraz doceniana za zaangażowanie w działalność CSR. Tikkurila aktywnie promuje zrównoważony rozwój i uwzględnia aspekty środowiskowe, finansowe i społeczne w codziennych działaniach oraz w strategicznym rozwoju biznesu.

Więcej informacji:
Magdalena Olszewska
Corporate Communications and PR Manager Tikkurila
ma gdalena.olszewska@tikkurila.comAktywacja: 04/10/19 15:12, edycja: 04/10/19 15:15, odsłony: 169