Adres URL: http://www.publikuj.org/58792

Dostarczają starszym osobom zdrowe posiłki

Dostarczają starszym osobom zdrowe posiłkiID artykułu: 58792 / 11030
URL: http://www.publikuj.org/58792

Olsztyńska firma FitKing Catering jako jedna z pierwszych wsparła największą wspólną akcję charytatywną polskiej branży cateringów dietetycznych. Przez cały miesiąc dostarczała Panu Ignacemu, 79-latkowi z niedowagą, zdrową dietę pudełkową. W jej ślady poszło kilkanaście firm z całej Polski.

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w Akcji, ponieważ w ten sposób zyskaliśmy szansę dołożyć naszą małą cegiełkę w kierunku zwrócenia uwagi na problem z utrzymaniem ludzi starszych w dobrej kondycji mówi Kamil Chwesiuk, właściciel FitKing Catering i dodaje: W podeszłym wieku żywienie jest niezwykle istotnym elementem życia. Aby spowolnić procesy starzenia, musimy wspierać nasze narządy wewnętrzne, dostarczając do organizmu ważne mikro i makroelementy. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie, jesteśmy w stanie temu sprostać.

Szansę na poprawę stanu zdrowia dzięki indywidualnie dobranemu jadłospisowi otrzymał Pan Ignacy, pensjonariusz olsztyńskiego zakładu zdrowotnego, który zmagał się z niedowagą. Gdy trafił do ośrodka, był schorowany i leżący. Dzisiaj porusza się już samodzielnie. W ramach akcji Pan Ignacy otrzymywał 5 dań dziennie, przez 7 dni w tygodniu. Jego jadłospis składał się zarówno z posiłków stałych, jak i płynnych, przygotowywanych z produktów najwyższej jakości.

Seniorzy bardzo często borykają się wieloma dolegliwościami zdrowotnymi i otrzymują mnóstwo leków. Natomiast wystarczy pamiętać, że wsparciem jest także odpowiednio dopasowana dieta względem jednostki chorobowej. Trzeba budować świadomość prawidłowego odżywiania nie tylko wśród młodych i w średnim wieku, ale także u osób starszych tłumaczy ekspert z FitKing Catering.

Do tej pory w akcji Catering dla seniora. Podziel się pudełkiem wzięło udział 20 firm z całej Polski.

Ta inicjatywa to nasz ukłon w stronę osób starszych, których często nie stać na kupowanie zdrowej żywności. Wysokość typowej polskiej emerytury odpowiada cenie miesięcznej usługi diety pudełkowej. A przecież to właśnie seniorzy przede wszystkim potrzebują wsparcia w przygotowywaniu sobie pełnowartościowych posiłków zwraca uwagę Łukasz Sot, pomysłodawca Akcji, współwłaściciel serwisu Cateromarket.pl. Ogromnie się cieszymy, że tak wiele firm z branży zjednoczyło się w szczytnym celu. Niektórzy nie poprzestali tylko na tym odbyły się także zbiórki sprzętów kuchennych, które mają ułatwić ludziom w podeszłym wieku samodzielne gotowanie.
Przebieg Akcji można śledzić na profilu Facebook Cateromarket.


Aktywacja: 24/10/19 20:56, odsłony: 149