Zaloguj się lub włącz wersję mobilną
StartDodaj artykułMoje artykułyMoje kontoSzukaj artykułówPomocKontakt

Kategorie

Strona PDFStrona HTML

Hedonist. Vari t Show ponownie uwiedzie warszawiaków Warszawa

Hedonist. Vari t Show ponownie uwiedzie warszawiakówID artykułu: 62802 / 10717
URL: http://www.publikuj.org/62802
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa

Zapierająca dech w piersiach akrobatyka powietrzna, magiczny pokaz iluzji czy taniec pobudzający zmysły. To tylko kilka z propozycji zaplanowanych na 24 kwietnia w ramach Hedonist Variété Show. Fundacja Fabryki Norblina oraz Kolektyw Inicjatyw Nowocyrkowych po raz kolejny dostarczą widzom niezapomnianych emocji.

Hedonist Variété Show to cykl czterech spotkań łączących koncert muzyki na żywo, teatr i pokaz sztuk nowocyrkowych. Każdy spektakl ma unikatowy charakter, a podczas nich publiczność ma okazję spotkać się z rozmaitymi odsłonami sztuki oraz artystami.

- Po raz kolejny zaprezentujemy widzom piękno akrobatyki, sztuki cyrkowej oraz sensualnego opowiadania ciałem. Całe show, dzięki przemyślanej oprawie wizualnej i artystycznej jest utrzymane w klimacie paryskiego Crazy Horse, Wintergarten w Berlinie czy londyńskiego Proud Embankment ekskluzywnym i niezwykle estetycznym mówi Patrycja Słomczyńska z Fundacji Fabryki Norblina.

W programie kwietniowego Hedonist Variété Show zaplanowano zjawiskowe pokazy pole dance, zmysłowej burleski, akrobatyki z wykorzystaniem koła akrobatycznego (German Wheel), specjalnych pasów czy szarfy. Najbliższe spotkanie z nowym cyrkiem to także żonglerka w rozmaitych, niecodziennych odsłonach, między innymi akrobatycznej czy z diabolo oraz pokaz ze specjalnymi rekwizytami wykorzystującymi efekty świetlne. Na scenie w Food Town wystąpi międzynarodowe grono profesjonalistów będących laureatami licznych konkursów krajowych i międzynarodowych.

W świat variété gości wprowadzi Anka Dzilińska producentka, performerka, propagatorka nowego cyrku, dziennikarka i lektorka. W roli współprowadzącego towarzyszyć jej będzie także Vincent Grotesque performer i artysta uliczny, a o porządek na scenie zadba niezastąpiona stage kitten Aleksandra Rurz Olszewska.

Na scenie wystąpią:

Marysia Gawlik taniec na szarfie

Julian Waglewski german wheel

Garuaz el Houceine sztrabaty oraz krzesła ekwilibrystyczne

Antirabbity pixel poi

Maria Rozbicka i Maciej Czarski taniec na rurze

Maciej Czarski, Antek Borodziuk, Mateusz Czwojdziński - akro żonglerka

Betty Q burleska

Maciej Pęda iluzja

Luis i Nando żonglerka diabolo i gitara hiszpańskaO oprawę muzyczną zadba zespół w składzie:

Tomasz Mądzielewski (band lider, perkusja)

Jowita Łasecka (wokal)

Przemysł aw Zalewski (piano)Najbliższy spektakl odbędzie się już 24.04.2022 o godzinie 19:00 w Fabryce Norblina na scenie w Food Town.

Bilety można zakupić za pośrednictwem portalu goingapp.pl:

https://goingapp.pl/kup- bilety/ hedonist-variete-show-3/kwiecien-2022

Performerzy:

Maciej Pęda

Zawodowy iluzjonista. Doświadczenie zdobywa już od kilkunastu lat. Wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski w sztuce iluzji scenicznej i mikroiluzji, wziął udział w programie w telewizji Polsat pt. Magicy z ulicy, a także w największym show iluzji w Polsce pt. Iluzjoniści Pierwsze Starcie oraz dotarł do półfinałów programu Mam Talent.

https://www.facebook.com/sztukamagiiGaruaz el Houcein

Multiinstrumentalista cyrkowy pochodzący z Maroka. Akrobata, ekwilibrysta, zajmuje się też akrobatyką powietrzną - między innymi latającymi trapezami i sztrabatami. Występuje od 13-tu lat! Podziwiać go można było między innymi w marokańskim i polskim Mam Talent. To absolwent jedynej w Polsce Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej, w Julinku, pod Warszawą.

https://instagram.com/acro_perleAntirabbity (Tomasz Piotrowski)

Na cyrkowej scenie od prawie 15 lat. Dwukrotny finalista programu Mam talent, członek grupy Multivisual, zdobywca wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach cyrkowych m.in: 3 miejsca podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje 2016. Współorganizator spektakli "Warszawskiej Sceny Variété" organizuje również projekt CyrkON - to pierwsze w Polsce spektakle cyrkowe online. Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Reżyser i artysta spektaklu "Rabbit in Humanland" zrealizowanego podczas pierwszego "Incydentu Polskiego" w ramach Carnavalu Sztukmistrzów w 2020 roku oraz stworzonego na jego założeniach monodramu "Geometria Propagandy" w Teatrze Druga Strefa, pod okiem reżysera Sylwestra Biragi.

https://instagram.com/antirabbityMaria Gawlik

Od ponad 8 lat zajmuje się szeroko pojętą akrobatyką powietrzną (szarfy, aerial hoop, trapez statyczny, taniec na ścianie). Jej specjalizacją jest taniec na szarfach. Swoją wiedzę poszerzała na różnego rodzaju festiwalach i warsztatach zarówno w kraju, jak i za granicą. Od ponad 6 lat prowadzi również zajęcia z tej dziedziny dla dzieci i dorosłych. Jej uczennice zdobywają nagrody w konkursach krajowych i zagranicznych, a sama również zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski 2019r. w kategorii Aerial Hoop Double Professional. Współorganizowała m.in. Aerial Open Space oraz prowadziła warsztaty na największym festiwalu cyrkowym w Europie: European Juggling Convention, a także uczestniczyła w projektach, takich jak Warszawska Scena Variete, CyrkOn oraz II Europejski Festiwal Klaunady Inwazja Klaunów.

Od kilku lat zajmuje się dziedziną, którą określa jako akrobacje ikaryjskie. Jako połowa Duetu Marysia i Julian została Zwycięzcą programu Mam Talent (2019), laureatką I festiwalu sztuki cyrkowej OWACJE (2021) oraz finalistką konkursu etiud nowocyrkowych Cyrkulacje w Lublinie (2021).

https://instagram.com/marysiaijulian /span

Julian Waglewski

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej. Od 10 lat zajmuje się cyrkiem i szeroko pojętym kuglarstwem (między innymi żonglerką, tańcem z ogniem, ekwilibrystyką). Jest zdobywcą II miejsca oraz nagrody publiczności na I Ogólnopolskim Konkursie Etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje. Współpracował z Teatrem Akt m.in. przy spektaklu "Poza Czasem", występuje także w Teatrze Palladium w spektaklu "Czarodziej". Współtwórca i artysta II Europejskiego Festiwalu Klaunady Inwazja Klaunów. Uczestniczył w projektach Warszawskiej Sceny Variete i CyrkOnu. Wspólnie z Marią Gawlik zajmują się dziedziną, którą określają jako akrobacje ikaryjskie. Jako Duet Marysia i Julian zostali Zwycięzcami programu Mam Talent (2019), laureatami I festiwalu sztuki cyrkowej OWACJE (2021) oraz finalistami konkursu etiud Nowocyrkowych Cyrkulacje (2021).

https://instagram.com/marysiaijulian /spanBetty Q

Pierwsza polska performerka i nauczycielka burleski (od 2010). Występuje na scenach polskich i zagranicznych. Autorka choreografii filmowych i teatralnych. Założycielka Akademii Burleski. Czyta nago i reżyseruje w projekcie Bez Okładek. Aktywistka ciałopozytywności i zaangażowana hafciarka.

https://instagram.com/betty_q_burlesque /spanMaria Rozbicka

Założycielka szkoły tańca poledance "Szczęście by Maria Rozbicka". Certyfikowana instruktorka pole dance fitness, instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalizacją taniec towarzyski, instruktorka sportu ze specjalizacją kulturystyka. Skończyła studia na Akademii Wychowania Fizycznego. Pole Dance tańczy od 10 lat. Solowo również zdobywczyni kilku tytułów, między innymi - Esensai Championships 2018 Special Price: The Best Show oraz I Miejsce Artistic Pole IPSF 2018.

https://instagram.com/maria_roz bickaMaciej Czarski

Założyciel formacji artystycznej Ale Circus Dance Company. Współorganizator Warszawskiej Sceny Variété Występuje pod szyldem Czarski Art. Absolwent Polskiej Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej w specjalizacji gimnastyka powietrzna. Współpracował z: Teatr Wielki - Opera Narodowa Warszawa La Monnaie / de Munt Brussels Festspielhaus Baden-Baden. prowadzi regularne zajęcia z gimnastyki powietrznej w szkole tańca w powietrzu Aerial Dance Studio.

https://instagram.com/czarski_a rtMateusz Czwojdziński

Założyciel formacji artystycznej Ale Circus Dance Company. Współorganizator Warszawskiej Sceny Variété.

Od ponad 10 lat związany ze środowiskiem nowocyrkowym i performatywnym. Żongler, akrobata, reżyser i scenarzysta. Umiejętności taneczne i teatralne szkolił w warszawskich ośrodkach: Warsaw Dance Department, Instytut Teatralny, Teatr Ochota. Członek zarządu Fundacji Cirka. Tworzy rekwizyty cyrkowe.

https://instagram.com/hash.maatAntek Borodziuk

Jest akrobatą cyrkowym. Swoją przygodę z saltami rozpoczął w wieku 14 lat, trenując parkur i freeruning w Krakowskim Stowarzyszeniu Parkour. Trzy lata później, wyprowadził się z Krakowa do Julinka pod Warszawą, gdzie mieści się jedyna w Polsce Państwowa Szkoła Sztuki Cyrkowej (PSSC). Tam swoją pasję i zamiłowanie do salt przekształcił w pracę, a sztuka cyrkowa stała się nieodłącznym elementem jego życia. Brał udział między innymi w Festiwalu "Inwazja Klaunów ", w projekcie "CyrkON", czy w spektaklach Warszawskiej Sceny Variete.

https://instagram.com/flip.art_showLuis i Nando

Dwóch gorących Hiszpanów od lat mieszkających w Polsce. Przedstawiają się krótko: najlepsi z diabolo. Przy tak pewnej siebie zapowiedzi możemy tylko zaprosić wszystkich do sprawdzenia osobiście!

https://instagram.com/luisinandodiabolo /spanVincent Grotesque

Performer, Artysta Uliczny, tworzy własne kostiumy, scenografię, charakteryzację

Zasłynął jako postać Diabła Krakowskiego. Wraz ze swoim zespołem melorecytuje straszne bajki dla dorosłych i teksty z muzyką elektroniczną. Jego pokazy są mocno teatralny i psychodeliczny, zabiera widza w świat rodem ze snu. Dwa lata z rzędu był zwycięzcą UFO - Ulicznego Festiwalu Osobliwości, jako wybraniec publiczności.

https://instagram.com/vincent_von_grotes queWięcej Informacji:

Kamil Juszczyk

Fundacja Fabryki Norblina

Tel. 570 111 118

e-mail: kjuszczyk@theartmakers.plWspółtwórcy - Kolektyw INC - to Kolektyw Inicjatyw Nowo Cyrkowych - wciąga widzów w świat nowego cyrku, czyli takiego, który wyszedł z ram cyrku tradycyjnego, nie wykorzystuje w swoich pokazach zwierząt, cechuje się syntezą sztuk typowych dla cyrku takich jak żonglerka czy akrobatyka z tańcem, elementami teatru i improwizacji, a także muzyką (często autorską), sztukami wizualnymi i nowymi technologiami. W spektaklach nowo cyrkowych starają się opowiadać emocje i historie wykorzystując dyscypliny cyrkowe jako język narracji. Zrealizowali wspólnie z Fundacją Zakochana Warszawa, Domem Kultury Tu Praga oraz Muzeum Pragi, 2. edycję Europejskiego Festiwalu Klaunady "Inwazja Klaunów". W pandemicznym czasie stworzyli wspólnie z innymi pasjonatami projekt CyrkON - pierwsze pełnometrażowe spektakle cyrkowe online w Polsce. W 2021 roku wystawili pierwszy wspólny spektakl na cyrkowym festiwalu - na Oleśnickim Festiwalu Cyrkowo Artystycznym OFCA.

Fundacja Fabryki Norblina została powołana by kontynuować filantropijną i kulturalną spuściznę rodziny Norblinów i Wernerów. Kultura była obecna na terenie dawnych zakładów także po zakończeniu działania fabryki. Do 2016 roku funkcjonował tam Teatr Scena Prezentacje. Rolą Fundacji jest rozpowszechnianie znaczenia kultury, aktywizacja zdolnych, młodych artystów, wspieranie ich działalności, a także uświadamianie jak ważna jest ich otwartość na dialog i odwaga w kreowaniu wypowiedzi. Fundacja prowadzi program stypendialny Music MasterClass, gdzie wspólnie z autorytetami polskiej sceny muzycznej (Natalia Przybysz, Hania Rani, Adam Sztaba, Marek Napiórkowski, Kuba Badach, Andrzej Smolik i Piotr Metz), pomaga młodym twórcom w rozwoju ich kariery artystycznej. Ma na swoim koncie współpracę m.in. z warszawską Akademią Sztuk Pięknych w ramach konkursu A nuż widelec na plakaty prezentujące wyroby dawnej fabryki, a także w ramach O(d)twórz dziwi podczas której zespół studentów i absolwentów Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii stworzył artystyczną reinterpretację drzwi z dawnej fabryki. Fundacja czynnie inicjuje nowe, autorskie przedsięwzięcia artystyczne na terenie Warszawy.

 Opcje
Aktywacja: 13/04/22 12:35, odsłony: 88
Słowa kluczowe: kultura i sztuka warszawa, hedonist variete show, hedonist, fundacja fabryki norblina, fabryka norblina wydarzenia
 Zamknij Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce, kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej.