Zaloguj się lub zarejestruj konto, notatnik
StartDodaj artykułMoje artykułyMoje kontoSzukajPomocKontakt

Kategorie

Strona PDFStrona HTMLPobierzDodaj do notatnika

Rodzaje fotografii ślubnej



Anka, ID wpisu: 2892 / 1042

Istnieją trzy najbardziej popularne gatunki fotografii, które są stosowane na ślubach i weselach. Są to: fotografia reportażowa, studyjna i plenerowa.



Ostatnio coraz popularniejsza staje się fotografia reportażowa. Właściwie każdy profesjonalny fotograf ślubny ma fotografię reportażową w swoim pakiecie usług. Polega ona na tym, że fotograf przebywa z parą młodą przez cały dzień ślubu, od samego rana. Zdarzenia dokumentowane są chronologicznie w sposób zupełnie naturalny. Fotograf udaje się z parą młodą do kosmetyczki, fryzjera, wizażystki. Potem tradycyjnie robi zdjęcia na uroczystości ślubnej i na zabawie weselnej.
Warto wynająć dwóch fotografów lub tandem fotograficzny, wtedy jeden fotograf przebywa z panną młodą, a drugi towarzyszy panu młodemu.

Fotografia studyjna jest najbardziej klasyczną i najstarszą formą. Zdjęcia są pozorowane, portretowe, a całość jest wyreżyserowana według gustu i kreatywności fotografa.
Fotografia studyjna nie musi ograniczać się do zdjęć wewnątrz pomieszczeń. Nawet jeśli robiona jest w plenerze przypomina portretową i kojarzy się z wywoływaniem klasycznych odbitek. Zazwyczaj fotograf ma już sprawdzone miejsca do fotografii studyjnej. Klasyczne miejsca to ruiny zamku, ogrody, parki, woda i wykorzystanie motywu zachodu słońca. Wykorzystuje się też standardowe przedmioty, by nadać smak i klimat poszczególnym fotografiom, np.: parasolki, karty, cygara, kapelusze, walizki itp.

Fotografia plenerowa, podobnie jak reportażowa to stosunkowo nowa dziedzina. Rozwinęła się z fotografii studyjnej. Zdjęcia zyskują na naturalności, a para może zachowywać się dużo swobodniej niż w przypadku fotografii studyjnej. W fotografii plenerowej ważne jest miejsce, które będzie pełniło charakter tła. Pomocny w wybraniu odpowiedniego miejsca może być fotograf. Przy wyborze miejsca pleneru warto znaleźć także miejsce alternatywne, w razie zmiany pogody.

 Opcje
Wyślij wiadomość do użytkownika.
Zgłoś naruszenie lub poleć innym ten wpis.
Zobacz wszystkie wpisy tego użytkownika.
Edytuj lub usuń ten wpis.
Podbij lub wyróżnij ten wpis.
Dodanie: 11/02/2010 14:43, odsłony: 42
Słowa kluczowe: wesele, ślub, fotografia, portal ślubny