Zaloguj się lub zarejestruj konto, notatnik
StartDodaj artykułMoje artykułyMoje kontoSzukajPomocKontakt

Kategorie

Strona PDFStrona HTMLPobierzDodaj do notatnika

Wholehog



Lukas, ID wpisu: 4504 / 1277

Na rynku europejskim pojawił się nowy model najpopularniejszej konsolety oświetleniowej - Wholehog w wersji III. Od samego początku konsoleta była budowana z myślą o pracy w środowisku sieciowym, może więc działać w ethernecie bazując na protokole kompatybilnym z protokołem stosowanym w internecie.



W miejsce dwóch monochromatycznych monitorów stosowanych we wcześniejszej wersji, wbudowano dwa dotykowe, kolorowe monitory LCD (12,1″) z możliwością regulacji kąta nachylenia, jasności i kontrastu. Główną atrakcją nowego produktu jest to, że pozwala skupić się na programowaniu, nie zajmując realizatora tak przyziemnymi sprawami jak ustawianie ruchomych świateł. Od kiedy te ostanie zaczęły różnie reagować na te same polecenia DMX, systematyczne aktualizowanie pozycji w bibliotekach konsolet stało się koniecznością.
W związku z tym Hog III ma dwa pokładowe napędy: CD-RW i ZIP. Użytkownik może swobodnie aplikować programy napisane na jeden model światła do innych. Do dyspozycji programisty jest też w pełni kalibrowany wskaźnik koloru (color picker) uwzględniający wszystkie marki świateł i stosowane filtry.
Głównymi elementami sterującymi nowej konsolety są jednostki zwane DMX Processor Units (DPUs). Każda z nich ma cztery bloki DMX i samodzielnie przelicza wszystkie dane potrzebne do wykonywania przejść i efektów. Dzięki takiej strukturze system Wholehog III jest w stanie kierować pracą ponad 8000 wieloparametrowych urządzeń. Oprócz tego można ze sobą połączyć kilka konsolet, co daje olbrzymie możliwości, np. pracy kilku programistów sterujących tym samym zestawem świateł. Zaawansowany system bezpieczeństwa chroni przed utratą danych i umożliwia podzielenie dużych instalacji na samodzielne strefy bezpieczeństwa z zachowaniem możliwości kontroli z jednego miejsca.
Nowa konsoleta została zaprojektowana tak, by użytkownicy modelu Wholehog II niemal natychmiast mogli rozpocząć na niej pracę. Programy przygotowane dla Hog II mogą być uruchomione na nowszym urządzeniu. Konsoleta umożliwia obsługę w kilku językach i ma zaawansowany system pomocy online.

 Opcje
Wyślij wiadomość do użytkownika.
Zgłoś naruszenie lub poleć innym ten wpis.
Zobacz wszystkie wpisy tego użytkownika.
Edytuj lub usuń ten wpis.
Podbij lub wyróżnij ten wpis.
Dodanie: 13/05/2010 10:01, odsłony: 38
Słowa kluczowe: konstrukcje estradowe, konstrukcje sceniczne, nagłaśnianie imprez, nagłośnienie imprez, nagłośnienie kraków, organizacja imprez, oświetlenie imprez, oświetlenie sceniczne, scena